Perníčky, perníčky a zase perníčky

neděle, prosince 04, 2016

Co sem se utrhla od maminčina prsu a bydlím sama s přítelem, stává se ze mě pomalu ale jistě jakás takás kuchařka a pekařka. Sem tam prostě něco uvařím nebo upeču, co sem nikdy v životě nedělala. Třeba jako teď. Perníčky. Prostě nevím proč, ale dlouho jsem chtěla udělat takový ty perníkový panáčky. Fakt netuším, kdy a kde sem se praštila do hlavy, ale chtěla jsem je upéct a nazdobit tou cukrovou polevou. Do not blame me.


A tak jsem je prostě upekla. Našla jsem si celkem jednoduchej recept, jenom pár ingrediencí a uhnětla těsto. Který sem nechala nějakou dobu odležet a pak vykrajovala a pekla panáčky.


Taky sem zkoušela udělat i zdravou verzi, z kokosový mouky, kokosovýho cukru a tak, ale prostě.. se mi to furt sypalo. A tak jsem tu směs nahňácala na dno dortový formy, upekla to. Koupila tvaroh s želatinu. Udělala směs spolu s kokosovým cukrem a dala na ten perníkovej „korpus“ a zasypala lesním ovocíčkem.


Nebudu vám lhát, ten korpus nebyl dobrej. Bylo tam moc toho perníkovýho koření. Ale jako pokus určitě dobrý. Udělat perníkovej dort. Vršek pak už dobrej byl. Jenom tvaroh s kokosovým cukrem a ovocem. Bylo to cosi jako fake cheesecake, kterej se mi nepovedl. Možná příště.


Ale ty perníčky, ty krásně voněj a sou ňuňatý. Ještě nazdobit a je to.


Co děláte vy, když máte roupy hm?
Mějte se krásně,
V.

You Might Also Like

2 komentářů

 1. Ty na první fotce jsou úplně rozkošné, škoda, že mi by se takové nikdy nepovedly :D Taky jsem teď začala bydlet s přítelem, občas něco uvařím, ale na pečení jsem se teda ještě nezmohla :D Mám trochu strach, jak by to dopadlo, protože jsem kuchařský antitalent a perfektní hospodyňka ze mě asi nikdy nebude :D Každopádně perníčky plánuju, tak uvidíme :)

  Blog by Vea

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju :) no jo, vypadaj hezky, ale jestli budou k jídlu, to je zase jiná otázka :D :D Já teda moc nevařím, on má jídlo v práci, tak jenom pro sebe takový nějaký lehký vaření :D Antitalent na vaření jsem taky, jenom něco jednoduchýho :D Ale ten recept na perníčky byl fakt lehkej :D

   Vymazat