O mně

O mně.. Co by bylo fajn o mně vlastně vědět? Asi že nerada píšu články o mně. Sranda. No, jak se to vezme. Nikdy pořádně nevím, co o sobě vlastně napsat, aby to neznělo třeba divně. Zkusím to ale určitě napsat co nejvíc upřímně. Nejspíš bych měla začít asi od začátku. Ok.


Narodila jsem se jednoho, pravděpodobně deštivého a možná i slunného dne v dubnu roku 1992. Dostala jsem jméno Veronika a příjmení, které připomíná dost ošklivou mořskou rybu. Ano, strejda google vám potvrdí, že ježík je fakt ryba. Ne moc pěkná. Narodila jsem se do rodiny s maminkou, tátou a o čtyři roky starší sestrou, která si místo sourozence přála prase. Nevím přesně kolik, ale pár let od mého narození jsme bydleli celá rodinka vcelku šťastně v menším městečku, spíš vesnici, v rodinném domečku. Ovšem pak to našim začalo skřípat a tak nás mamča vzala se ségrou a odstěhovaly jsme se pryč.

Tuhle dobu svého dětství si nepamatuju úplně nějak nepřesněji, nicméně mám v paměti, že jsme asi žily chvíli u babičky v baráku a pak v několika bytech napříč jedním městem na severu Čech. Tam jsme tak nějak přežívaly a žily. Často se stěhovaly, až jsme to nakonec zapíchly v jednom bytě s novým „taťkou“. A tak žijeme dodnes. Jak jsem psala, moc věcí ze svýho dětství si nepamatuju. Spíš takový střípky.

Teď aktuálně teda už dost dlouho bydlíme furt na jednom místě, ano obě velký dcery furt s rodiči. Ještě furt chodím do školy. S novým školním rokem jsem nakousla poslední rok na UJEPu, kde studuji již poslední ročník magisterského studia. Není to zrovna něco, co bych si v budoucnu přála dělat, ale každý den Teddyžel není posvícení. Ale jak ráda říkám, lepší než drátem do oka. Oni se dneska stejně moc neptaj, z čeho že to vlastně máte ten titul/maturitu atd. Hlavně že něco máte.

A moje zájmy? Hm. Tady to asi bude rychlý. Ze všeho nejradši asi prokrastinuju, to je můj nejoblíbenější koníček. Někdy tak prokrastinuju, že se ani pořádně nedostanu do postele. A to už je síla. Potom samozřejmě moc ráda čtu. Nějakou dobu jsem taky vedla vcelku úspěšný knižní blog, který můžete možná znát pod názvem VeEee's Bookshelf (nezkoušejte ho hledat, nastavila jsem tam přesměrování na tento blog). Jak název vypovídá, psala jsem tam teda hlavně o knihách. Což mi vydržel docela dost dlouhou dobu, ale asi mě to pak nějak přestalo bavit. Chtěla jsem blog, který bude o mně, ne o knihách. Kam si budu moct psát co chci, aniž by to spadalo striktně pod jedno téma. A tak jsem si někdy v zimě registrovala tuhle doménu a vedu pěkně tenhle blog, kam píšu co chci. Moje blogová historie je dost obsáhlá, tou vás tady nebudu zatěžovat, vydalo by to totiž na samostatný článek, který by byl taky dost dlouhý. Takže teda, sem to zakecala. Knížky sou moje velká vášeň. Někdo kdo nečte prostě, nevím, na takový lidi se koukám s jistým podezřením. Takže pokud se se mnou třeba budete chtít někdy bavit a nebudete vědět o čem, nahoďte knihy, to by pak mělo jít snadno.


Samozřejmě mě taky baví blogování a psaní (i když ten blog teď dost zanedbávám). Sem tam koketuju s myšlenkou, že bych třeba začala natáčet videa a takový věci, ale pak si vždycky uvědomím, že to psaní mě baví víc. Navíc se neumím moc vyjadřovat, plácám slova jako „vlastně“ a „hm“, „víte jak“ a podobné výlevy, které by se už asi neměly objevovat při mém vystupování. Ale co nadělám no. Během toho psaní se vyjádřím líp, aspoň mi to tak přijde teda. Pokoušela jsem se napsat nějaké ty příběhy, ale vždycky to dopadlo tak, že sem to nemohla dokončit. Buď sem prokrastinovala, nebo vyhasl můj zápal.

Dál taky miluju fitness a takové to domácí cvičení. O tom jsem taky měla blog, který je stejně jako ten knižní, už přesměrovaný na tuto adresu. Ke cvičení mě dostala blogerka Kristina Čechová, kterou určitě všichni dost dobře znáte, nebo aspoň její blog (Moje tělo). Ta mi ukázala maličkou, ale za to dost drsnou Jillian Michaels. Postupně jsem pak objevovala další a další cvičení, až mám nějakých 200 GB cvičebních videí. Sama jsem nějaké krátké cvičební plány publikovala tady na blogu. Doma mám svojí mini posilovnu. Taky mám celkem dost oblečení na cvičení (skoro víc než normálního).

Miluju taky sledování seriálů a filmů. Nevím jestli má cenu sem vypisovat moje oblíbený, protože to by bylo fakt dost dlouhý. Ale všeobecně miluju filmy kde hrají herci jako Adam Sandler, Channing Tatum, Richard Gere, Tom Hanks, Ben Stiler a další. kde hrají herci jako Adam Sandler, Channing Tatum, Richard Gere, Tom Hanks, Ben Stiler a další. Ze seriálů to pak jsou klasicky TVD, TO, OUAT, GOT, Lost Girl, Teen Wolf, Arrow, The Flash, Gossip Girl, The 100, Beauty and The Beast, Dexter, New Girl, Survivor, Young and Hungry a nějaký další. No, vidíte, stejně sem to vypsala, je toho fakt dost.

Mezi moje oblíbený počítačový hry patří rozhodně Mafie II. Tu bych mohla hrát od rána do večera, všechna rozšíření a asi i všechny úrovně, i když tý nejtěžší se furt bojím. Pak taky The Sims 3. To sem sice dlouho nehrála, ale furt to mám nainstalovaný. Hraju taky rpg, konkrétně hocz.org, pokud máte rádi Harryho Pottera, tak se tam určitě koukněte. Sem tam taky hraju Caesar III, což je prostě nejlepší strategie ever, i když už trochu pokulhává v grafice, ale furt je to moje srdcovka. Před dávnými lety mi tu hru dal strejda a hraju jí dodnes.


Co se toho Harryho týče, je to tak trochu moje quilty pleasure. Něco na co nedám dopustit. Každou knížku sem četla tak desetkrát a podnikla několik maratonů všech filmů, že ani nespočítám, kolik hodin jsem u toho strávila. Určitě hodně. Pamatuju si, když vycházely nový díly knih, tak to bylo vždycky v době, kdy se měla nějaký narozeniny nebo svátek, tak jsem se mohla těšit na obdélníkovej balíček, kterej jsem hned přečetla. Dokonce mám doma i podepsanou fotku Daniela, což považuju asi za svůj největší poklad.

No, myslím, že jsem toho napsala docela dost. Kdo to dočte až do konce, posílám upřímnou gratulaci. Možná budu článek aktualizovat, ale kdo se o mně chce dovědět víc, stačí, když bude číst blog.

Mějte se,
V.