Veronika Ježíková
Veronika Ježíková

6 tipů, jak vybrat jméno pro svůj blog

Vybrat jméno pro blog může být někdy hlavním důvodem, proč někdo v první řadě s blogováním nezačne. Protože vybrat jméno je tak důležité. Nebo se to aspoň důležité jeví. A já nebudu lhát, jméno je důležité. Je to to první, co čtenáři a návštěvníci vidí. Proto je mi jasné, že každý chce vybrat takové jméno, které bude prostě perfektní. V dnešním krátkém článku ukážu šest tipů, jak vybrat jméno pro blog.

Ještě bych takhle v úvodu chtěla zmínit, že i když je jméno vašeho blogu důležité, tak mnohem důležitější je obsah. Přesto chápu, že prostě chcete to super jméno. Pojďme se tedy podívat na těch šest možných přístupů, jak vybrat jméno pro blog.

1. Zaměřte se na svojí osobnost a individualitu

Veseláska původně znamená Verča a sebeláska. Protože jsem měla prvotní záměr psát blog právě na téma sebelásky. Jenže ač věřím v sebelásku, tak jsem neměla moc o čem psát. Proto z tohoto tématu sešlo. Nakonec jsem se ale našla, svojí vášeň a lásku, v pomáhání dalším s blogováním a psaním takovýchto článků a tipů. A teď Veseláska znamená mojí lásku k blogování, že Na blogu záleží. Co takhle najít název vašeho blogu podle toho, co máte rádi, co vás nějak vystihuje? Zkuste se inspirovat mým příběhem. Já sice měla záměr začít nějak, ale dovedla jsem to přeformulovat tak, aby mi název sloužil i s naprosto jiným zaměřením.

2. Vyhněte se obecným pojmenováním

Protože v dnešní době je každý „fitness“ a „fashion“ a „food“ a kdo ví co ještě. A v tom se tak snadno ztrácí. A já se vsadím, že vy se se svým blogem nechcete ztratit v davu dalších. Samozřejmě to nijak nezakazuji a pokud má to dané obecné slovo ve vašem názvu smysl a nebude se zaměňovat a snadno zapomínat, tak proč ne.

3. Nepoužívejte imitace a nekopírujte

Buďte svůj vlastní originál a zkuste nikoho neimitovat a nekopírovat. Než se definitivně rozhodnete pro jméno svého blogu, udělejte si internetový průzkum. Existuje už někdo takový? Nemám podobné jméno? A zkoumejte nejen na Google, ale i napříč sociálními médii. Ať máte jistotu, že vám nápad někdo nevyfouknul.

4. Spíš kratší a jednoduché

Člověk má tendenci zapamatovat si spíš kratší, úderné a chytlavé názvy. Jako příklad můžu uvést své Na blogu záleží, nebo A cup of style. S každým návrhem se zamyslete nad tím, jestli si název někdo zapamatuje. Zároveň je fajn, když je název vystihující. Rozeberme si mé Na blogu záleží. To je prostě stručné, jasné a výstižné. Když se na blogu rozhlédnete, uvidíte články s tipy na blogování. Podávané tak, aby sloužily ostatním. Aby ukázaly, že blogování může být sranda, zábava, super koníček, hlavní příjem. Zkrátka a dobře, že blog není trapný, ale že Na blogu záleží.

5. Nebojte se kreativity

Začínající blogeři často tendují k obecným pojmenováním, o kterých jsem psala ve druhém bodu. Co takhle ale zapojit kreativitu, možná zkusit zarýmovat. Vymyslet něco originálního, něco, co odráží o čem je váš blog. Osobnost vašeho blogu. Já nedávno vytvořila logo pro potenciální blog „Okurka v turbanu“ který by mohl být skvělý jako blog péče o tělo a pleť.

Okurka v turbanu – váš denní zdroj krásy. To je dokonalý příklad kreativity a netuctovosti. Vsadím se, že na internetu není žádný blog, který by se jmenoval okurka v turbanu. Musím se trochu vychválit a říct, že mám nadání na takový věci, jako vymýšlení názvů pro blogy, rýmy a podobné věci. Dalším příkladem kreativy je můj další počin „Kde je háček“. Netuctový a jedinečný název pro kaprářský blog.

6. Neprokrastinujte!

Prokrastinace je nejhorší nepřítel a při vymýšlení názvu pro blog platí dvojnásob. Je jednoduchý vymýšlet tak dlouho, že vám trvá měsíce, než začnete blogovat. Proto zkuste nelpět na dokonalosti, ale vymyslete pár názvů a co vás nejvíc chytí, to vyberte. Pokud potřebujete poradit, já jsem tu pro vás. Jak vidíte v bodu č. 5, jsem kreativní duše a často mám i dobré nápady. Když mi napíšete a popíšete svojí osobnost, váš blog, zkrátka co nejvíc detailů, určitě vám budu schopná nějak pomoct.

Pamatujte, že víc než na názvu ale záleží na vašem obsahu, co nabízíte, jaká je vaše značka, váš plán. Nikdy nenajdete to „perfektní“ jméno. Koukněte na mě. Já i přes svojí veselásku jsem byla schopná dát svému blogu značku a teď ukazuju holkám, že Na blogu záleží. Musíte být prostě schopní se spojit se svým publikem budovat si vztahy. Takže, nelpěte tolik na jménu, jděte s tím, které vás nejvíc chytí. Nezdržujte se tím týdny a měsíce. A pokud potřebujete poradit, klidně mi napište. Třeba vymyslíme i nějaké logo.

SdíleT:

Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Užíváním webu souhlasíte s ukládáním a používáním cookies.

COPYRIGHT 2020 | VERONIKA JEŽÍKOVÁ