Vyhledávání...
0
TOP
blogování

6 znamení, že blogování není pro vás

69 Views

Možná si říkáte, hm páni, to blogování asi není úplně jako špatný, ale… A teď se vám v hlavně rodí seznam všech možných ale, proč se do toho nepustit. Možná blogování není pro vás. Dala jsem dohromady šest znamení, že blogování nemusí být to pravé ořechové. Pokud na sobě nějaké znamení pozorujete, nebo hned všechny, možná by stálo zauvažovat nad tím, jestli je pro vás blog to pravé.

1. Nesnášíte psaní a sociální sítě

Jenom těžko si dovedu představit, jak by někdo chtěl mít blog, aniž by ho bavilo psaní. Blogovat znamená psát a publikovat články (i když je to samozřejmě mnohem víc, než jenom to). Takže pokud vás nebaví psaní, měli byste si rozmyslet, jestli s blogem vůbec začnete. Je tu tedy možnost najmout si nějakého kopíka, který vám blog bude plnit texty. Ale to asi jenom v případě, že už máte rozjetý nějaký byznys, e-shop, kde prodáváte a chcete to osvěžit blogem. Myslím ale, že to není váš případ. Proto pokud vás nebaví psaní, je to na pováženou.

Stejně tak jsou na tom sociální sítě. Říká se, že blogování je z 20 % tvorba obsahu a z 80 % pak jeho propagace. A kde jinde propagovat blog, než na různých sociálních sítích, případně samozřejmě pomocí vašeho e-mail listu. Pokud nemáte rádi sociální sítě, jste spíše introverti, musíte zvážit, jestli vážně chcete blogovat.

2. Zápasíte s technologiemi

Ač je v dnešní době tvorba vlastních stránek jednodušší, než kdy dřív, je stále potřeba jistých technických znalostí. Zvlášť, pokud chcete mít vlastní hosting s redakčním systémem wordpress.org. Tam se bez jistých znalostí neobejdete. Ať už nastavujete nějaký plug-in, propojujete si systémy, cokoliv. Samotný základ je samozřejmě ovládání počítače. Ale jelikož čtete tento článek, tak to asi nějak zvládáte. Pokud ale ne a spíš z toho máte husí kůži, než potěšení, tak si rozmyslete, jestli je blogování pro vás.

Pokud si chcete psát jenom deníček, fajn. I to je možnost. Ale já myslím, že když už čtete můj blog a konkrétně tento článek, chcete z blogování udělat něco víc. Třeba si tím i vydělat peníze. Proto musíte počítat s tím, že ze začátku budete všechno technologické muset zvládat sami. Pokud si někoho nezaplatíte.

3. Nenacházíte motivaci

Pro budování publika na blogu je potřeba být konzistentní. Přidávat pravidelně. Nemusí to být každý den. Stačí třeba jednou týdně, ale je třeba pravidelnost. Aby se na vás čtenáři mohli spolehnout, že tehdy a tehdy u vás objeví něco nového. Hlavně něco hodnotného, co jim něco dá.

Pokud vám chybí motivace, nemáte plán co psát, o čem psát. Raději prokrastinujete a děláte tisíc dalších věcí, než vymýšlet další články, obsah, vše související s blogem, pak je třeba se zamyslet. Netřeba hned házet flintu do žita. Ale můžete si zkusit vytvořit nějaký plán a toho se hlavně držet. Nevzdat to. Sama se občas nacházím v situacích, kdy to chci vzdát. Najednou všechno zpochybňuji a ztratím motivaci. Ale pak si představím, čeho všeho můžu svým blogem dosáhnout a to mě nabije novou motivací pokračovat.

4. Chcete zbohatnout přes noc

Pokud myslíte, že založíte blog a přes noc zbohatnete, tak blogování není pro vás. Blogování berte jako firmu, kterou musíte nejdřív vybudovat od základu, než začnete vydělávat. Postupně stavíte jednotlivé kameny, tvoříte blog, publikum, dosah, děláte si jméno. A pak až, pokud vytrváte, můžete začít vydělávat. Rozhodně to není tak, že okamžitě zbohatnete.

5. Přijde vám to trapné

Blogování není pro vás, pokud si myslíte, že je to trapárna. Pokud se stydíte, schováváte fakt, že máte blog a když na to přijde řada, tak se tomu vysmíváte, není to pro vás. Samozřejmě nemusíte všude chodit po příbuzných, klepat jim na dveře a říkat jim, že máte blog. Ale když na to přijde řeč, tak proč se za to stydět?

Pokud chcete být úspěšní, musíte to prostě přijmout za své. Jednou chcete být blogeři, tak si za tím sakra stůjte. Jestli ve vás ale převládají pocity studu, možná bude lepší se na to vyprdnout.

6. Neradi pracujete

Nebudu vám lhát, blog je tvrdá práce. Já sama přijdu po druhé hodině domů poté, co jsem od šesti seděla v kanceláři, dám si šlofíka a pak zasedám opět k počítači. Až do večera. A pracuji. Ať už si připravuji články nebo online produkty, kurzy, cokoliv. Jestli si myslíte, že vám práce blogera zabere čtyři hodinky týdně, tak ze začátku rozhodně ne. Ze začátku spíš tak pět hodin denně. Minimálně.

To až později, až vybudujete značku, příjem, cokoliv, můžete si najmout někoho, kdo za vás bude dělat podstatnou část práce. Například pracovat s vaším e-mail listem, dělat vám reklamu, propagovat vaše kurzy a online produkty, váš blog. A pak si budete moct užívat. Do té doby je to ale tvrdá dřina.

Shrnutí

Tímto článkem vás ale rozhodně nechci odradit od blogování. Jenom se trochu zamyslet a třeba na sobě zapracovat. Nebaví nebo vám nejde psaní? Co zkusit nějaký online či prezenční kurz, který se tímto tématem zabývá. Pokud zápasíte s technikou, vždycky najdete návody na Google či YouTube. Protože cokoliv děláte, tak někdo před vámi 100% již dělala a určitě je na to někde návod. I na studu se dá zapracovat, vlastně na všem. Tak co? Je blogování pro vás, nebo ne? Nebo nevíte jak začít blogovat? V tom případě koukněte na můj e-book pro blogerky, kde vám pomůžu do začátku. Určitě mi dejte vědět do komentářů, jak jste na tom a taky jak se vám líbil či nelíbil článek :).

Veronika Ježíková

«

»

2 COMMENTS

 • Sue Diamond

  U mňa všetko v pohode, teda až na tú pravidelnosť. S tým mám veru problém…

  • Verča
   AUTHOR

   Já jsem se teď s tou pravidelností rozhodla bojovat. Protože pravidelnost je to, co udržuje čtenáře v zájmu. Teda podle mého. Chci přidávat pravidelně každé pondělí a čtvrtek jeden článek. Ať se čtenáři můžou spolehnout, že tu vždycky bude nový obsah. Když ztratíme nějakou tu pravidelnost, tak si čtenáři najdou někoho jiného, kam chodit číst blog.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *