Vyhledávání...
TOP
blogování

Blogerský plán na 12 měsíců – váš průvodce blogováním

3 Views

Když přijde na blogování, lidé se často podivují nad tím, jak je vůbec možné, že někdo rozjede úspěšný blog a ještě si jím začne vydělávat. V našich vodách to totiži není úplně běžné, zatímco v zahraniční již vznikají díky blogům velká milionová impéria. Jasně, jsou to možná extrémy, ale i u nás najdeme online pisálky a tvůrce, kteří opustili svá původní zaměstnání a teď se plně věnují svému blogerskému byznysu. A pokud jste i vy člověk, jehož snem je jednou vydělávat pomocí svého blogu, vytvořila jsem pro vás blogerský plán na 12 měsíců, který vám pomůže tuto cestu nastartovat. Pojďme si o něm říct něco víc.

Jak blogerský plán funguje

Plán je rozdělený na pět hlavních kategorií po následujících dvanáct měsíců. Kategorie jsou následující – blog, návštěvnost, e-mail, sociální sítě, peníze. Začíná sice měsícem leden, ale dá se aplikovat, ať s blogem začínáte kdykoliv. Cílem je pomoci se v daném měsíci vždy soustředit na určité hlavní oblasti, zatímco budujete svůj blog. Je to něco jako rádce na vaší cestě. Obsahuje na sebe logicky navazující kroky, které vás provedou prvním rokem s vaším blogem. V každé z pěti sekci na vás v každém měsíci čeká jeden hlavní úkol.

blogerský plán

1. Blog

Kategorie blog v sobě nese hlavní úkoly spojené s blogováním. Jako jsou založení vlastního blogu (nejlépe s vlastním hostingem), jeho budování do vámi vytoužené podoby a pak hlavně plnění obsahem. Tedy psaní článků. Proč blog s vlastním hostingem? Plán vznikl pro ty, kteří chtějí pomocí blogu vydělávat. Proto také máme kategorii Peníze. A vlastní hosting je dle mého tou nejlepší cestou, pokud blogem chcete vydělávat do budoucna.

2. Návštěvnost

Pro návštěvnost je vytvořena speciální kategorie. Ta se zaměřuje na aplikování nástrojů pro sledování návštěvnosti jako třeba Google Analytics a následně také na správné nastavení SEO, aby se váš obsah objevoval ve vyhledávačích. Dále je zde zahrnuto také sdílení na sociálních sítích, budování vlastní komunity fanoušků kolem vašeho blogu a psaní hostujících příspěvků.

3. E-mail

E-mail marketing je mocným nástrojem, jak v dnešní době oslovovat lidi, získávat kontakty a samozřejmě i potenciální zákazníky. Proto je jedna celá sekce blogerského plánu právě o e-mailu.

4. Sociální sítě

Co se blogování týče, tak nic není samospásné a pro budování návštěvnosti, publika a čtenářů (potenciálních zákazníků) jsou potřeba i sociální sítě. Důležité je vybrat si takovou sociální síť, která vám bude k užitku. Bude pracovat ve váš prospěch, ne že vy budete pracovat pro ni. Cílem sociálních sítí je spojit se s fanoušky, budovat si s nimi vztah a důvěru. Také nám poskytují skvělou zpětnou vazbu v naší tvorbě. Vždy se stačí prostě zeptat 🙂

5. Peníze

A poslední kategorií jsou samozřejmě ty peníze. Tedy jako postupovat krok za krokem, aby se dalo z blogování začít tvořit příjem a svůj byznys. Možná se vám to zdá divné, blogovat a mít za to peníze. Ale proč by mělo? Blogování je očividně něco, co vás třeba baví. To nutně neznamená, že za to nemůžete mít peníze. Představte si kadeřnici, kterou baví dělat účesy. Je to její vášeň. A dostává za to peníze. Nečeše a nestříhá lidi zadarmo, protože jí to přeci baví. Zkuste tak přistupovat i k blogování.

A co bude dál?

Vyplněním formuláře níže získáte blogerský plán. Je to jednoduché PDFko, kde jsou jednotlivé kroky na 12 měsíců. Ale to samozřejmě není všechno. Protože vím, že někdy prostě lidé potřebují oporu. Kromě toho PDFka s vámi samozřejmě budu po celých těch 12 měsíců a posílat vám každý měsíc podpůrné informace, které vám na té cestě pomůžou. A zároveň budou sloužit i jako motivace. Vím totiž, že dostat PDFko je strašně jednoduchý. Ale často s ním nikdo pak nic nedělá. Proto s vámi budu po celých těch 12 měsíců a motivovat vás. Společně nastartujeme váš blogerský rok. Pokud vás blogerský plán zaujal, vyplňte níže své jméno a e-mail a pak se spolu budeme potkávat ve vaší e-mailové schránce 🙂 .

.

Díky, že jste se mnou.

Veronika Ježíková

«

»

1 COMMENT

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *