Blog

Jak mohou ženy začít investovat? Snadno!

18. července 2020 jsem si koupila e-book Jak začít investovat: Praktický návod pro holky od Evy Řehákové, byla jsem totiž pozitivně naladěná na to, začít s něčím novým. Hlavně získat další zdroj příjmů do svého portfolia. Není totiž tajemstvím, že všichni bohatí lidé mají zdrojů příjmů alespoň 5. Tak proč nezkusit investovat? Není to sice okamžité zbohatnutí (pokud člověk nechce hodně riskovat), ale lepší, než drátem do oka.

Ovšem až 21. srpna 2020, tedy po měsíci a něco, jsem udělala akční krok a přečetla celý e-book. A následně jsem přemítala, jestli podniknu další akční kroky, bez kterých bych investovat nikdy nezačala. Tedy udělat si investiční účet u nějakého brokera a začít s investováním. Po hodině přemítání jsem si ofotila občanku a šla se registrovat! Jéj!

Trvalo to nějakou chvíli, než se všechno aktivovalo a já mohla napojit svůj bankovní účet a převést tam zkušební peníze, jestli se všechno spáruje. A spárovalo! Všechno nastavení jsem mimochodem provedla podle e-booku od Evy. No, celá natěšená jsem šla vyhledávat různé možnosti, kam investovat. 

Beztak byl další dny víkend, takže jsem nic moc nezmohla, protože o víkendu se na burze neobchoduje. Takže jsem jenom vyčkávala a prohlížela mobilní aplikaci mého brokera, skrz kterého investuji.

Hlavně s rozvahou, aneb poučení z mé chyby

Když se mi všechno spárovalo, převedla jsem si oficiálně, s třesoucíma se rukama, svých prvních 10 tisíc korun! Jenomže… U svého brokera jsem si aktivovala svůj běžný účet a těch 10 tisíc jsem převedla přes svůj spořící! Což mi došlo v pondělí 24. srpna, že se to vlastně nemůže spárovat na můj účet, když spořící nemám uvedený v propojených účtech! Na chvíli mě zachvátila panika, vyhledala jsem si kontakt a napsala jsem, co jsem provedla. Ve stejný moment jsem si do profilu přidala i svůj spořící účet a voilá, ještě ten večer asi v 16h jsem tam měla napojené ty peníze. Nerada bych přišla o 10 tisíc korun!

To ale ještě nezačalo to investování. To až v úterý, kdy se mi kolem osmé hodiny ranní převedly mé peníze na eura, abych mohla začít nakupovat! A já nakoupila! Svých prvních pět ETF. Vím, že tady asi házím pojmy, které jsou pro někoho jako španělská vesnice, ale doporučuji prostudovat blog Investování pro holky a případně i e-book, pokud o investování uvažuješ.

Jo, a taky jsem si koupila 2 akcie Twitteru. Ha ha! Cítím se pozitivně naladěná a už cítím, jak ke mně peníze přicházejí a jdou mým směrem. Dneska také oficiálně začal Magický skok v podnikání, do kterého jsem se zapsala a těším se, co to přinese. Vůbec jsem celá taková… podnikám nové, úžasné věci. Pokud mě sledujete například na Facebooku, tak o tom asi víte!

Investuje celá rodina?

Mimochodem, k investování jsem “přemluvila” i přítele. Po přečtení e-booku z něj vyjelo: “Tohle sem měl vědět před 10 lety!” a už taky čeká na aktivaci účtu, aby mohl začít investovat!

Jak říkám, je třeba mít víc zdrojů příjmů a proč nechat peníze ležet na spořícím účtu, kde je hovno úrok, když můžu investovat? Už teď se poohlížím po dalších příležitostech, jak své portfolio rozšířit, například investičním bytem u nás či v zahraničí, na pronájem a letní bydlení.

Co na to říkáte? Pokud nevíte, jak začít investovat, zkuste zmíněný e-book 🙂

Připni si mě na Pinterest 📌:

Stojí za přečtení:
4 výhody vlastního e-mail listu
5 tipů, jak propagovat produkt a nespamovat při tom
4 tipy na psaní e-booku a jeho distribuci

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..