Vyhledávání...
0
TOP
sociální sítě

Jak používat hashtagy na Instagramu – 6 faktů o #

2 Views

V dnešním článku jsem se rozhodla sepsat všechno co vím o tom, jak používat hashtagy na Instagramu. Aneb všechno co potřebujete vědět o tom, jak je používat k nastartování vašeho profilu na Instagramu. Jde o 6 faktů o #, které potřebujete znát, abyste je mohli začít efektivně používat na svém Instagram profilu.

Jak používat hashtagy na Instagramu – fakta

  1. Ve své podstatě jsou hashtagy jednoduše klíčovými slovy.
  2. Na Instagramu můžete použít až 30 hashtagů.
  3. Hashtagy můžete použít v popisu příspěvku nebo v komentáři.
  4. Hashtagy můžete dávat do svých stories.
  5. Hashtagy fungují pouze v případě, že je k příspěvku či do komentáře umístí vlastník profilu.
  6. Hashtagy nefungují, pokud je k vašemu příspěvku do komentáře vloží váš sledující.

Používání hashtagů a jejich kategorie

Hashtagy je nutno brát jako klíčová vyhledávací slova. Ne v tom smyslu, jako se používají třeba na Google, kam někdo napíše – Jak správně pěstovat jahody. To je klíčová fráze typická pro vyhledávání na internetu. Hashtagy jsou spíše kratší a tvořené trochu jinak. Základem je kořenové slovo, ke kterému se přidávají další slova. Kořenovým slovem může být například FOOD a k němu další slova jako HEALTHYfood, LOWCARBfood apod.

Je tedy dobré se držet tohoto víceslovného pravidla, kdy ke svému kořenovému slovu přidáváte další slova. Instagram nabízí možnost využít až 30 hashtagů a tak není na škodu čas od času všech třicet využít. Vždy je ale důležité nějakým způsobem obměňovat, které hashtagy používáte. Doporučuji vytvořit si v poznámkách pár skupin tzv. hlavních hashtagů a k nim vytvořit další, které souvisejí s příspěvkem. A ty pak obměňovat. Instagram si totiž všimne, pokud budete používat stále ty stejné dokola.

Chceš začít blogovat ale pořádně nevíš, jak na to? Omrkni můj e-book 168h lifestyle blog ve kterém ti ukážu, jak za 7 dní nastartovat úspěšný blog.

Existují tři skupiny hashtagů a u příspěvků je dobré je vzájemně kombinovat. Hashtagy jsou velké, střední a malé. Skupiny jsou odlišeny podle toho, kolik příspěvků se pod daným hashtagem nachází. Obecně se doporučuje používat méně velkých hashtagů, tak akorát středních a více těch malých. Malé jsou více konkrétně zaměřené a specifické. Velké jsou ty, kterých je více jak milion. Střední mají rozmezí cca 100 tisíc až milion. A malé pak méně než sto tisíc. To se samozřejmě může měnit. Je dobré používat takové hashtagy, které mají aspoň víc jak 1000 příspěvků. A víc z kategorie malých hashtagů.

Jak najít ty správné hashtagy?

K efektivnímu používání hashtagů je třeba vědět, kdo má ideálně skrz daný # navštívit váš profil. Tedy ideální follower. Jaké # takový follower sleduje, co ho zajímá, co na Instagramu vyhledává. Podle toho, co na svém profilu děláte, prodáváte, vyrábíte a nabízíte si můžete určit, jaké hashtagy budete používat. Dále třeba podle vašich oblíbených událostí či míst. Dále také podle různých koníčků či výzev a problémů. Jde o to určit si, co zajímá vašeho ideálního sledujícího. Na jaký hashtag pravděpodobně klikne, než se k vám dostane.

Je dobré sestavit si pár skupin vašich hlavních hashtagů a k nim pak podskupiny a ty střídat. Samozřejmě podle toho, jaký příspěvek na svém profilu zveřejňujete. Je dobré, aby tyto skupiny obsahovaly velké, střední a malé hashtagy v různém poměru.

Jak zjistit, že vás Instagram zablokoval?

Nezřídka se stává, že se Instagram prostě rozhodne, že naše příspěvky nebude ukazovat dalším. Říká se tomu shadowban a znamená to, že se vaše příspěvky prostě nezobrazují. Ať už je dáte pod jakýkoliv hashtag, Instagram se je prostě rozhodne ignorovat a neukazovat ostatním. Jak zjistit, že zrovna naše příspěvky jsou v šedé zóně, že je Instagram zabanoval?

  • U svého nejnovějšího příspěvku klikněte na požadovaný hashtag a zvolte nejnovější příspěvky.
  • Pokud najdete pod daným hashtagem svůj příspěvek, Instagram vás nezablokoval.
  • Pokud ho nenajdete, máte smůlu.
  • Tako můžete ozkoušet všechny hashtagy, které u svých příspěvků používáte.
Jak používat hashtagy na Instagramu

Líbí se ti vzhled mého blogu a chceš mít podobný? Zkus šablony od 17th Avenue.

Tento návod, jak používat hashtagy na Instagramu je spíše pro ty, kteří s Instagramem teprve začínají a nemají tolik sledujících. Je jasné, že účty celebrit a slavných influencerů nemusí používat tolik #, aby je lidé našli. Jenže pro nás ostatní je toto jeden ze způsobů, jak rozšiřovat své publikum na této sociální síti. Samozřejmě je také vhodné předávat hodnotný obsah i tam, mít co lidem říci a umět se na ně napojit. Ale o tom zase jindy. Co vy a #, používáte?

Veronika Ježíková

«

»

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *