Veronika Ježíková
Veronika Ježíková

Jak používat hashtagy na Instagramu – 6 faktů o #

V dnešním článku jsem se rozhodla sepsat všechno co vím o tom, jak používat hashtagy na Instagramu. Aneb všechno co potřebujete vědět o tom, jak je používat k nastartování vašeho profilu na Instagramu. Jde o 6 faktů o #, které potřebujete znát, abyste je mohli začít efektivně používat na svém Instagram profilu.

Jak používat hashtagy na Instagramu – fakta

  1. Ve své podstatě jsou hashtagy jednoduše klíčovými slovy.
  2. Na Instagramu můžete použít až 30 hashtagů.
  3. Hashtagy můžete použít v popisu příspěvku nebo v komentáři.
  4. Hashtagy můžete dávat do svých stories.
  5. Hashtagy fungují pouze v případě, že je k příspěvku či do komentáře umístí vlastník profilu.
  6. Hashtagy nefungují, pokud je k vašemu příspěvku do komentáře vloží váš sledující.

Používání hashtagů a jejich kategorie

Hashtagy je nutno brát jako klíčová vyhledávací slova. Ne v tom smyslu, jako se používají třeba na Google, kam někdo napíše – Jak správně pěstovat jahody. To je klíčová fráze typická pro vyhledávání na internetu. Hashtagy jsou spíše kratší a tvořené trochu jinak. Základem je kořenové slovo, ke kterému se přidávají další slova. Kořenovým slovem může být například FOOD a k němu další slova jako HEALTHYfood, LOWCARBfood apod.

Je tedy dobré se držet tohoto víceslovného pravidla, kdy ke svému kořenovému slovu přidáváte další slova. Instagram nabízí možnost využít až 30 hashtagů a tak není na škodu čas od času všech třicet využít. Vždy je ale důležité nějakým způsobem obměňovat, které hashtagy používáte. Doporučuji vytvořit si v poznámkách pár skupin tzv. hlavních hashtagů a k nim vytvořit další, které souvisejí s příspěvkem. A ty pak obměňovat. Instagram si totiž všimne, pokud budete používat stále ty stejné dokola.

Chceš začít blogovat ale pořádně nevíš, jak na to? Omrkni můj e-book 168h lifestyle blog ve kterém ti ukážu, jak za 7 dní nastartovat úspěšný blog.

Existují tři skupiny hashtagů a u příspěvků je dobré je vzájemně kombinovat. Hashtagy jsou velké, střední a malé. Skupiny jsou odlišeny podle toho, kolik příspěvků se pod daným hashtagem nachází. Obecně se doporučuje používat méně velkých hashtagů, tak akorát středních a více těch malých. Malé jsou více konkrétně zaměřené a specifické. Velké jsou ty, kterých je více jak milion. Střední mají rozmezí cca 100 tisíc až milion. A malé pak méně než sto tisíc. To se samozřejmě může měnit. Je dobré používat takové hashtagy, které mají aspoň víc jak 1000 příspěvků. A víc z kategorie malých hashtagů.

Jak najít ty správné hashtagy?

K efektivnímu používání hashtagů je třeba vědět, kdo má ideálně skrz daný # navštívit váš profil. Tedy ideální follower. Jaké # takový follower sleduje, co ho zajímá, co na Instagramu vyhledává. Podle toho, co na svém profilu děláte, prodáváte, vyrábíte a nabízíte si můžete určit, jaké hashtagy budete používat. Dále třeba podle vašich oblíbených událostí či míst. Dále také podle různých koníčků či výzev a problémů. Jde o to určit si, co zajímá vašeho ideálního sledujícího. Na jaký hashtag pravděpodobně klikne, než se k vám dostane.

Je dobré sestavit si pár skupin vašich hlavních hashtagů a k nim pak podskupiny a ty střídat. Samozřejmě podle toho, jaký příspěvek na svém profilu zveřejňujete. Je dobré, aby tyto skupiny obsahovaly velké, střední a malé hashtagy v různém poměru.

Jak zjistit, že vás Instagram zablokoval?

Nezřídka se stává, že se Instagram prostě rozhodne, že naše příspěvky nebude ukazovat dalším. Říká se tomu shadowban a znamená to, že se vaše příspěvky prostě nezobrazují. Ať už je dáte pod jakýkoliv hashtag, Instagram se je prostě rozhodne ignorovat a neukazovat ostatním. Jak zjistit, že zrovna naše příspěvky jsou v šedé zóně, že je Instagram zabanoval?

  • U svého nejnovějšího příspěvku klikněte na požadovaný hashtag a zvolte nejnovější příspěvky.
  • Pokud najdete pod daným hashtagem svůj příspěvek, Instagram vás nezablokoval.
  • Pokud ho nenajdete, máte smůlu.
  • Tako můžete ozkoušet všechny hashtagy, které u svých příspěvků používáte.
Jak používat hashtagy na Instagramu

Líbí se ti vzhled mého blogu a chceš mít podobný? Zkus šablony od 17th Avenue.

Tento návod, jak používat hashtagy na Instagramu je spíše pro ty, kteří s Instagramem teprve začínají a nemají tolik sledujících. Je jasné, že účty celebrit a slavných influencerů nemusí používat tolik #, aby je lidé našli. Jenže pro nás ostatní je toto jeden ze způsobů, jak rozšiřovat své publikum na této sociální síti. Samozřejmě je také vhodné předávat hodnotný obsah i tam, mít co lidem říci a umět se na ně napojit. Ale o tom zase jindy. Co vy a #, používáte?

SdíleT:

Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Užíváním webu souhlasíte s ukládáním a používáním cookies.

COPYRIGHT 2020 | VERONIKA JEŽÍKOVÁ