Vyhledávání...
TOP
blogování

Jak začít blogovat (nejen) v roce 2020

3 Views

Jednou z krás blogování je to, že můžete jít a se světem sdílet vaši vášeň, co vás baví a co vás naplňuje. Můžete o tom psát a oslovovat ty správné skupiny lidí. Lidí, kteří mají stejný zájem, baví je stejné věci, prošli si stejným či podobným příběhem. Možná si to ani neuvědomujete, ale pomocí blogu můžete třeba i někomu změnit život. Ať už je ta změna jakkoliv velká, či malá. Protože co je pro někoho obří věc, pro druhého může být banalitou. A možná je právě tohle to, co si přejete. Změnit život nejen lidem kolem vás, ale i lidem, kteří by se k vám normální cestou nedostali. Jenže třeba ani pořádně nevíte, jak začít blogovat. Takže jak tedy začít blogovat v roce 2020?

Co dále můžete blogováním změnit, je váš vlastní život. Protože na blog si píšete váš vlastní příběh a je jenom na vás, jak se rozhodnete ho pojmout a co s ním uděláme. Nedávno jsem se naučila, že sny se neplní, sny si musíme splnit sami. A naprosto s tím souhlasím. Blog je cestou a způsobem, pomocí kterého si své sny můžete splnit. Ať už chcete blogovat na jakékoliv téma.

Jenže je docela možný, že i když vás blogování láká a vidíte se, že to můžete dělat, tak třeba nevíte. Nevíte, jak začít blogovat. Neumíte si třeba moc dobře představit, jak vlastně na to. Možná jste na mém blogu poprvé, možná jste pravidelný čtenář. Možná už svůj blog máte, možná ho teprve plánujete, možná se bojíte a nevíte jak. Jedno je ale jasné, abychom mohli být blogery, tak prostě musíme jít, a začít. Teď a tady.

Vaše téma a vaše publikum

První věcí je zvolit si, na jaké téma vlastně chcete začít blogovat. Říkám to furt a neustále, ale pokud chceme blogovat o všem, tak nakonec budeme blogovat o ničem. Stejně tak nemůžeme nikdy jít a doufat, že všichni budou naše publikum. Tak to prostě nefunguje. Pokud toužíte blogovat pro všechny, skončíte tak, že nebudete blogovat pro nikoho. Vždycky bude někdo, koho zajímá, co máte na srdci a někomu to bude úplně jedno. Řeknu vám to takhle, je to naprosto v pořádku. Nikdo se nikdy nezavděčí všem a proto musíte přijmout, že někomu se váš obsah bude líbit a někdo prostě není vaše cílovka.

Pokud chcete, aby váš blog byl úspěšný, zapamatovatelný, aby na něj lidi odkazovali na sociálních sítích, sdíleli ho, tak musíte být SPECIFIČTÍ v tom, co na svém blogu prezentujete.

Své téma a cílové publikum je fajn najít ještě předtím, než se do toho skutečně pustíte. Jak máte vědět, pro koho a o čem blogovat, když neznáte své publikum a co chtějí číst? Musíte si najít téma, o kterém budete chtít blogovat. O tom, proč je zaměření blogu vlastně důležité, píši v tomto článku.

Usnadním vám to

Vždycky mě nesmírně potěší když mi přijde e-mail či zpráva od někoho, komu jsem pomohla vytvořit blog. Kdo díky tomu, co na svém blogu prezentuji, začal také blogovat. Je to fakt fajn pocit vědět, že všechno to, co dělám, vážně k něčemu je. Že tím někomu měním život, i když je to “jenom” blog. Jenomže on to není jenom blog. Jakmile každý, kdo má nějaký blog, ho zveřejní, vypustí na světlo světa. Vydá tak i světu kus ze sebe, a to je fakt sakra odvážný, že všem blogerům smekám. Že jste tady a že to stále děláte. A i vám, co se o tom teprve rozhodujete, jestli začnete blogovat. Zkuste si připustit, jak moc můžete někomu svým příběhem změnit život, a i sobě.

Asi víte, že ráda tvořím, ráda tvořím nějakou hodnotu, která ostatním pomůže. Dostat je ze stavu určitého smutku, či prostě z nějaké fáze nebo z nějakého pocitu. Do fáze štěstí, pocitu naplnění, úspěchu. Takové věci ráda na svém blogu tvořím. Proto jsem také vytvořila e-book, který všem potenciálním novým blogerům a blogerkám umožní nastartovat blog během jednoho týdne. Je to velký slib, to si uvědomuju. Zároveň ale věřím tomu, že to s mou pomocí zvládnete. Zvládli to už jiní, tak proč ne vy. Proč i vy neproměníte svojí vášeň, váš příběh v místo, kde můžete pomáhat a tvořit pro ostatní?

Není to snadná cesta, ale stojí za to

V e-booku vám ukážu, jak můžete během sedmi dní nastartovat váš blog, který má potenciál začít vyčnívat mezi ostatními. Já vím, že slibuju hodně, ale vím, že tyhle techniky fungují. Fakt vím, že je důležitý zvolit si hned na začátek téma. Vím, jak důležitou roli hraje jméno blogu, ale že obsah a čím blog plníte, to je ještě důležitější. Já vím, že máte ambice, chcete to s blogováním fakt někam dotáhnout. Přesně pro vás je můj e-book. Chápu, že vás může brzdit strach. Víte ale, jaký je rozdíl mezi úspěšnými a neúspěšnými? Není to v tom, že by se úspěšní nebáli. Naopak, bojí se všichni. Jenom ti úspěšní jdou a strach překonají. To je to tajemství.

Něco vám ale musím říct, blogování není snadná cesta. Nemůžete čekat úspěch přes noc. Trvá to, ale v mém e-booku vám ukážu zkratku jak předběhnout všechny ty, kteří ani pořádně neví, o čem začít blogovat. Opravdu uvidíte, že vám změním pohled na to, jak se dá začít úspěšně blogovat. A když to pochopíte, když se tím budete řídit, možná dozrajete do fáze na můj druhý e-book. Ale o tom zase jindy.

Jak začít blogovat

Čas je v dnešní době velmi vzácnou komoditou a často se nalézáme v situacích, kdy jím prostě a jednoduše plýtváme. Proto jsem si dala za cíl z vás za 7 dní udělat blogerku či blogera, který je připraven začít. Je to hodně ambiciózní cíl a podaří se mi ho naplnit jenom tehdy, když se mnou budete spolupracovat.

Chci vám ukázat, co jsem se za dobu svého blogování naučila, co umím, co funguje a co může pomoci i vám. Zkrátka a dobře, jak položit za jeden týden základy fungujícího blogu, který je připraven vydělávat peníze.

Krása blogování je v tom, že předáváte něco svým čtenářům. Nějaké informace. Lidi v dnešní době doslova prahnou po informacích. Však sáhněte do vlastní historie vyhledávače, co všechno vás na internetu zajímá. Je toho hodně, že? A vy se můžete stát tím, koho lidé na internetu budou vyhledávat. A to všechno díky blogu! Tak co, necháte mě, abych vás učila? Půjdeme do toho spolu? Ukážu vám, jak začít blogovat v roce 2020, tak, že se v roce 2021 stanete vyhledávanými pro vaše téma.

Chci e-book

Veronika Ježíková

«

»

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *