Vyhledávání...
TOP
blogování

K čemu je blog? Několik důvodů, proč začít blogovat.

3 Views

V dnešní moderní době, kdy všichni chtějí natáčet videa a vydělávat si na Instagramu se jistě kde kdo zamyslí, k čemu je blog. Proč vlastně blogovat? K čemu to je? Společnost se vyvíjí a lidé stále raději koukají na videa, než aby četli články. To je prostě vývoj. Já osobně jsem ale stále zastáncem toho mít nějakou vlastní stránku, vlastní blog, kterou budu plnit obsahem. Ať už tím obsahem jsou články, videa či audia v podobě podcastu. Vlastní blog vidím jako jakousi základnu, kolem které si buduji svojí online značku. Je to místo, ze kterého vychází to, co dělám.

Když se mě někdo zeptá, k čemu je blog, mou nejčastější odpovědí je, že je to jako portfolio. Je to místo, kde si buduješ know how, kde ukazuješ, že tvé oblasti rozumíš, protože jsi o tom schopná psát. A vytvářet na to tvé téma obsah. To je nesmírně důležité. Protože budováním důvěryhodnosti si získáváš a tvoříš tvůj okruh čtenářů.

K čemu je blog a proč vlastně blogovat?

Blog je neuvěřitelně mocným nástrojem, který ti pomáhá budovat značku. Já na svém blogu Na blogu záleží mám jasný cíl, pomáhat blogerkám a online podnikatelkám. Na blog píši praktické články, jak třeba vést blog, jak se chovat na sociálních sítích, jak budovat e-mail marketing.

Na blogu můžeš:

 1. Psát o tom, co je tvá vášeň.
 2. Sdílet tvůj příběh, co tě vedlo k tomu, co děláš (třeba proč jíš low carb, apod.)
 3. Budovat si jméno jako někdo, kdo svému oboru rozumí.
 4. Vydělávat pomocí Affiliate marketingu, reklam a spoluprací.
 5. Vytvořit unikátní místo pomocí správně zvoleného zaměření.
 6. Nabízet přímo na blogu či webu tvé online produkty.
 7. A mnoho dalšího.

Vyprávěj příběh

Velmi úspěšným způsobem, jak začít tvořit blog, který bude vyčnívat, je převyprávět příběh. Přetvořit osobní příběh do podoby blogu. Lidé rádi sledují příběhy jiných o tom, jak se dostali tam, kde jsou. Sní o tom, že se třeba ten konkrétní příběh stane i jejich příběhem. A právě tvůj příběh se může stát základem toho, o čem budeš psát na blogu. Jak zapůsobíš na ten správný okruh lidí a jak si začneš budovat pomocí blogu značku.

Tvůj příběh nemusí být nutně epický, nemusíš zrovna porážet rakovinu, abys o tom mohla psát. Tvůj příběh může být i zcela prostý. Na světě existuje mnoho lidí a je vážně velmi nepravděpodobné že to, co prožíváš zrovna ty, skutečně prožíváš jenom ty. Jenom musíš najít ty správné lidi, kteří jsou na stejné cestě, kde jsi byla ty na začátku. Lidi bude tvůj příběh přirozeně přitahovat, to, o čem budete psát blog. Tvůj příběh může být skutečně jakýkoliv. Může jít o to, jak jsi:

 • se naučila plánovat čas
 • si založila byznys
 • si založila blog
 • se naučila hrát na kytaru
 • se naučila kódovat hry
 • se naučila cizí jazyk
 • shodila ty poslední tři kila do plavek
 • zvládla projít vysokou školou
 • se zbavila svých zlozvyků
 • se naučila vyšívat
 • začala tvořit videa
 • se stala fotografy
 • se stala matkou
 • procestovala svět s jedním batohem
 • začala rybařit
 • začala běhat, cvičit
 • začala péct dezerty
 • dobrá v češtině (gramatika, stylistika)
 • začala skládat hudbu
 • a další!

Předávej dál, co umíš

Pomocí blogu můžeš mezi velké množství lidí snadno a rychle předat to, co umíš. Co jsi se naučila. V čem jsi dobrá. A nejspíš se budu opakovat, ale často právě toto vede k tomu, jak začít úspěšně vydělávat a prodávat tvé vlastní znalosti a zkušenosti lidem, kteří je potřebují.

K čemu je blog a proč začít blogovat? Jde o to, že pomocí blogu můžeš sdílet, co tě baví. Zapůsobit na mnohem větší množství lidí. Navíc můžeš získávat nové kontakty a zkušenosti, začít si pomocí blogu vydělávat. Já jsem šla cestou online tvůrce, ale jsou i mnohé další způsoby, jak na blogu začít vydělávat peníze. Není to ale jenom o tom, je to o vášni. O lásce k tvorbě online obsahu, o tom chtít něco předávat dál.

Pokud tě ale otázka vydělávání na blogu zajímá, nemusíš se vůbec stydět. Není nic zvláštního na tom, že si chce někdo pomocí blogu přivydělat. Dřív mě občas přepadl pocit studu z toho, že si pomocí svého blogu vydělávám peníze. Ale pak si vzpomenu, že nemám za co se stydět.

Stydí se někdo, koho jeho práce baví za to, že dostává zaplaceno? Nejspíš ne. Půjde zpěvák a řekne, že za album nechce zaplatit, protože ho zpívání baví? Nepůjde. To že tě něco baví neznamená, že to musíš přeci dělat zadarmo. Mě blogování baví a tvořím hodnotný obsah zadarmo plus i obsah placený. Je to moje práce. Dávám do svého blogu mnoho svého úsilí a tak proč ne? Nepociťuj vinu proto, že z blogování máš a chceš mít peníze, je to tvá práce a zasloužíš si to.

Potřebuješ pro blogování nějaký super zdroj informací? Zkus odemknout BlogBabe trezor, který je plný hodnotných checklistů. A nezapomeň se přidat k naší úžasné skupině na Facebooku pro blogerky a online podnikatelky <3 .

STOJÍ ZA PŘEČTENÍ:
Mýty o blogování, které ničí pověst a chuť blogovat
Investice do blogování, které se vyplatí
Kde propagovat blog a získat nové návštěvníky
Užitečné zdroje pro blogování a online podnikání
Blogerský plán na 12 měsíců

Veronika Ježíková

«

»

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *