Veronika Ježíková - terapeutka kvantová terapie, funkční princip a Yuen metoda pro okamžité a trvalé zkvalitnění života
čakrový systém

Představení sedmi čaker – náš čakrový systém

Na úvod zmíním, že čakrový systém se vysvětluje a interpretuje různě napříč učeními a pohledy. Rozdílně se na něj dívá západní a východní civilizace. Proto je možné, že během svého studia čaker naleznete jiné či odlišné informace, než jsou zde. Čakrový systém se neustále vyvíjí a pohledy jsou na něj různé. Neznamená to ale, že nějaký je špatný nebo horší, než jiný a naopak.

Čakra je Sanskrtské slovo, které znamená kolo, které se točí (spinning wheel). Jde se o systém sedmi energetických center, který se nachází podél páteře. Každá čakra odpovídá oblasti těla, souboru charakteristik chování a fázím duchovního (spirituálního) růstu. V souvislosti s čakrami jistě nejednou uslyšíte spojení Kundaliní jóga – což je cvičení, které roztáčí naše čakry, harmonizuje je a uvádí je do rovnováhy. Pokud pochopíme, jak vyladit a harmonizovat naše čakry, ať už pomocí jógy či meditace, tak si do života přineseme rovnováhu, klid a mír do mysli, těla i našeho ducha.

Základní pohled sedmi čaker.

Čakrový systém obsahuje více, než sedm čaker. No v základním pohledu se setkáme právě se sedmi. Každá z těchto sedmi čaker je spojená s konkrétním místem na těle, barvou, ústřední emocí/problémem, stejně jako mnoha dalšími aspekty, které danou čakru charakterizují. Ať už její rovnováhu či nerovnováhu.

Sedm čaker:

  1. Kořenová čakra – Muladhara – v nejspodnější části páteře, u zadku
  2. Sakrální čakra – Svadhisthana – břicho, genitálie, spodní část zad / kyčle
  3. Solar-Plexus čakra – Manipura – oblast solar plexu
  4. Srdeční čakra – Anahata – oblast srdce
  5. Krční čakra – Vishuddha – oblast krku
  6. Čelní čakra – Ajna – na čele mezi obočím
  7. Temenní čakra – Sahasrara – temeno hlavy, jako korunka

Prostřednictvím jógy, meditace či vizualizačních cvičení se lze naučit soustředit pozornost a energii do čaker ve vašem těle. Existují různá cvičení na aktivaci dané čakry či celého systému čaker. Vizualizační či meditační cvičení. Nebo se můžete zaměřit přímo na jógu. Ale vlastní prací na čakrovém systému můžeme objevit, proč se nám v životě dějí různé věci, proč jsme v tom kterém emočním rozpoložení a tak dále. Můžeme objevit, že nějaká čakra není harmonizovaná nebo je v ní naopak přemíra energie. Vědomou prací s čakrami můžeme sami v sobě dosáhnout rovnováhy a tím si jí i zhmotňovat do našeho okolí.

Kundaliní energie.

Ve spojení s čakrami a jejich systémem často uslyšíte slovo Kundaliní – jóga, energie… Jde o duchovní energii, kterou si ve “spícím” stavu lze představit jako stočeného hada, který spočívá ve spodní části vaší páteře, v kořenové čakře. Vědomou meditací či vizaulizací lze tohoto hada probudit a rozproudit energii do všech čaker a do celého čakrového systému. Protože kontrolované a účelné monitorování a rozproudění energie vaším systémem může být velmi benefitující pro vaší fyzickou a emocionální pohodu. Práce s čakrami je dalším dílem do skládačky na vaší spirituální cestě.

Tento článek slouží jako stručný úvod do čakrového systému.

Pokud máte pocit, že potřebujete pomocnou ruku na cestě vaším životem, neváhejte se mi ozvat, nebo si rovnou rezervovat terapeutické sezení.

Pracujete na sobě a zajímáte se o osobnostní rozvoj?

No pak se nezapomeňte přidat do mé facebookové skupinky!

Ing. Veronika Ježíková
Spojová 263
407 01 Jílové

IČO: 08819173

Fyzická osoba zapsaná v živnostenském rejstříku, evidujícím úřadem je Magistrát města Děčín.

Copyright 2020 – 2022 | Veronika Ježíková | Všechna práva vyhrazena