Vyhledávání...
0
TOP
blogování

Užitečné zdroje pro blogování a vydělávání na blogu

1 Views

Řekla jsem si, že by nebylo od věci sem na blog sepsat seznam, který bude obsahovat užitečné zdroje pro blogování. Takové zdroje a nástroje, které já sama při své blogerské práci používám. Jakási knihovnička zdrojů je většinou součástí u mých e-booků a online kurzů, vždy přizpůsobená aktuální potřebě. Proč ale nevytvořit knihovničku i zde, která bude obsahovat zdroje pro blogování, které vám vaši práci usnadní. Jde o zdroje, které vám pomůžou při blogování a monetizaci blogu, tedy vydělávání na blogu.

Blogové platformy – kde blogovat

Často se mě lidé ptají, kde vlastně blogovat. A já často říkám, že pro mě osobně je jasnou volbou vlastní zakoupený hosting a na něm nainstalovaný redakční systém wordpress. Existují ale i další platformy a způsoby, jak se dá blogovat. Ať už zdarma či placené. Vždycky všem říkám, že mají jít s tím, co je zaujme. Prozkoumat vyjmenované možnosti a zvolit tu, která se jim nejvíc líbí. Nic není vytesané do kamene a vždycky to člověk může změnit.

Webhosting

Často také bývá problém s tím, že je wordpress a wordpress. WordPress.com můžete jít a hned se tam registrovat a začít blogovat. Pak je ale ještě jeden wordpress, který si musíte nainstalovat na zakoupený hosting. Proto často mluvím o hostingu. Je to vlastně něco jako prostor na internetu, kde máte své stránky a svůj blog. To místo je jenom vaše a vy platíte ročně nějaký poplatek za to, že to místo můžete mít.

E-mail marketing

O e-mail marketingu mluvím často a hlavně v souvislosti s vyděláváním na blogu. Proto tady nesmí chybět pár poskytovatelů, kde se můžete registrovat a začít tvořit váš e-mail list. Budování databáze e-mailů je velmi důležité, pokud je vaším cílem na blogu vydělávat. Protože pomocí jednoho e-mailu pak můžete před stovky lidí dostat váš produkt a získat nové zákazníky.

Automatizace prodeje

Vydělávat na blogu se dá mnoha způsoby. Já osobně mám nejraději prodávání vlastních digitálních produktů. Prodávám e-booky a online kurzy. A k tomu mi pomáhají systémy pro automatizaci celého toho procesu. Používám SimpleShop, který je nesmírně jednoduchý. Ve zkratce si všechno jednou nastavím a pak jenom sleduji, jak se mé produkty prodávají. Zajímá vás psaní a prodávání e-booků? Vytvořila jsem na to návod v kostce, tak mrkněte.

Grafika, plánování, gramatika

A pak jsou další nástroje, které používám. Samozřejmě mám nějakou šablonu na blogu. Pak používám také canvu pro grafiku a jazykovou příručku, když si nejsem moc jistá s nějakým slovem. Elementor je plugin, pomocí kterého můžete vytvořit třeba takovéhle krásné prodejní stránky.

Znáte a používáte vy nějaké zdroje, které zde nejsou zmíněné? Napište do komentáře 🙂 .

Veronika Ježíková

«

»

3 COMMENTS

 • Analytika pre blogy

  Ja by som doplnil ešte jednu dôležitú súčasť úspešného blogu a tou je analytika. Viem, trochu nudná a nezaujímavá oblasť pre väčšinu blogerov… 😀 Začal som dávať dokopy návody pre blogerov, prvý článok je tu: https://dase-analytics.com/blog/ako-na-uspesny-blog-scroll-depth/ (ďalšie budú pribúdať postupne)

  • Veronika
   AUTHOR

   Děkuji za doplnění, souhlasím, že analytika je důležitá. Tento článek je spíš ale jako knihovnička zdrojů, co kde jak 🙂

 • Alena

  Osobně jsem si pro grafiku oblíbila Procreate na iPadu Pro, pro plánování napříč sítěmi jsem jednu dobu používala Hootsuite. V e-mailingu jsem začala na Mailchimpu, ale protože mám placený blog na Wixu, chci časem přejít na jeho vlastní platformu Ascent, takže pak budu mít všechna data získaná jedním blogem na jednom místě. Aspoň takový je plán 🙂

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *