Veronika Ježíková - terapeutka kvantová terapie, funkční princip a Yuen metoda pro okamžité a trvalé zkvalitnění života
zákon přitažlivosti

Zákon přitažlivosti a jak ho praktikovat každý den

Zákon přitažlivosti je o sladění myšlenek a činů s tím, co chceme, aby se v našem životě stalo. Jde o praktikování principu úspěchu – o čem přemýšlíme, to si přinášíme. Tento princip se prosadil a proslavil zejména díky filmu The Secret, který na obrazovkách můžeme vidět od března roku 2006. A od té doby se miliony lidí na celém světě učí a aplikují tento univerzální Zákon přitažlivosti do svého každodenního života a tvrdí, že jejich životy jsou od té doby lepší a lepší. Otázka zní – měli bychom tedy také začít praktikovat Zákon přitažlivosti v našem životě?

Skvělou věcí na Zákonu přitažlivosti je to, že jeho zásady a principy aplikování do života není vůbec těžké se naučit. Protože ač se film jmenuje v překladu Tajemství, tak podle všeho žádné velké tajemství za těmito principy a zásadami Zákonu přitažlivosti schované není. Ty základní principy Zákonu přitažlivosti jsou totiž s námi po celou dobu existence. Připravené na to, abychom je začali začleňovat do našich životů.

Proč jsme tedy tyto principy na cestě k úspěchu opustili?

Život se děje a na nikoho nečeká. A v nějaké fázi, nějak, někdy, lidé začali věřit tomu, že si nezaslouží žít šťastně. Že si nezaslouží být šťastní a mít všechno to, po čem v životě touží. A tak jak je nám zvykem, budíme se s tím že očekáváme to nejhorší a automaticky se bojíme toho všeho špatného, co se nám může stát. Bojíme se očekávat od života to nejlepší. A i takto funguje Zákon přitažlivosti. Už jenom pouhým přemýšlením a myšlením na to, že se stane to nejhorší. Lidé si takto sami k sobě přitahují pomocí tohoto zákona problémy. Co takhle to změnit? Začít očekávat to nejlepší, aby to nejlepší mohlo opravdu začít přicházet?

Jak začít praktikovat Zákon přitažlivosti v našem životě?

Zde přináším pár jednoduchých tipů, které si můžete začít osvojovat a začít skutečně pozorovat změny, které se tak začnou dít ve vašem životě.

Praktikujte vděčnost.

A to hned, jak se probudíte. Jak lépe povznést své vibrace, než tím, že si rozpomeneme na to, za co jsme vděční? Aby nám Vesmír a Zákon přitažlivosti mohl do života dávat víc věcí, za které můžeme být vděční. Vzpomeňte si na všechny ty úžasné věci, za které jste vděční (nebo byste měli být). Spoustu lidí žije (i kdyby podvědomě) v roli oběti, místo tvůrce svého vlastního života. Zkuste se této pasti oběti vyhnout tím, že začnete každý den pozitivní myšlenkou na to, jak úžasný a krásný je váš život v tento okamžik. A to tím, že si vzpomenete, za co všechno v životě jste vděční. Uvidíte, jak to nastartuje váš den.

Zaplaťte předem.

Berte to tak, že Vesmír není jenom o vás. Zákon přitažlivosti je založen na univerzálním zákonu příčiny a následku. A nic není pozitivnější a mocnější, než udělat nějaký dobrý skutek. Není třeba jít ven a začít zachraňovat životy jako o život. Ale stačí jednoduché věci – pomoct starším lidem přejít přes ulici, ukázat někomu směr cesty, podržet někomu dveře, zvednout zahozenou plechovku na chodníku… Dobré skutky dokáží zázraky. Zaprvé: budete se cítit dobře sami se sebou, takže si zvýšíte své vlastní vibrace. Budete šťastnější. A Vesmír vám to vrátí v nějaké formě. A zadruhé: osoba, které jste pomohli bude taky šťastnější a tím se vytvoří další pozitivní vibrace!

Slaďte svůj vnitřní svět s tím vnějším.

Vesmír se nedá ošidit. I když si často myslíme, že jsme připravení na štěstí a úspěch, tak tím skutečným měřítkem je způsob, jakým žijeme, jak jednáme a jak se cítíme v našem srdci. A podle toho si do života podle Zákona přitažlivosti přitahujeme to, co tam máme. Potřebujeme sladit své záměry s činy a s pocity. Pokud chcete lepší práci, nestačí si to jenom přát – je třeba jednat. Připravit se na pohovor, socializovat a propojit se s dalšími lidmi, změnit svůj šatník a tak dále. Zkrátka už se naladit na to, že tu novou boží práci máte a cítit to. Úspěch se jen tak nerozdává těm, co si manifestují doma na gauči. Slaďte svá přání a své tužby s vašimi činy!

Zakončete den pozitivními myšlenkami.

Na konci dne zkuste následující vizualizační techniku: představte si, že prožíváte nějaký určitý moment. Například romantickou večeři s někým výjimečným (nehledě na to, jestli už někdo speciální ve vašem životě je, nebo ne). Chcete si pořídit nový dům? Zavřete oči a představte si sebe, jak pečujete o zahradu v zadní části tohoto domu, sedíte a čtete si knihu v obýváku vašeho domu. Snažte se představit si co nejvíc detailů toho, co si chcete do života přitáhnout. Procítit si to. Protože o čem přemýšlíme, to si přitahujeme do života. Takhle zkrátka Zákon přitažlivosti funguje.

Sabotéři a limitující přesvědčení v životě.

V životě se nám může objevit mnoho limitujících přesvědčení, omezení a všeho toho, proč tu naší vysněnou realitu nemůžeme mít. Proč zrovna nám Zákon přitažlivosti nefunguje. Ano, to se může stát a stává se to. Je třeba proto pracovat na svém vnitřním světě a rozpoložení. Protože co se děje uvnitř, to si zhmotňujeme a tvoříme kolem sebe. Rozpouštění a změnu limitujících přesvědčení, sabotérů a dalších věcí, které vám mohou bránit v nakročení do vaší vysněné reality řeším s klienty na kvantové terapii. Pokud máte pocit, že potřebujete pomocnou ruku na cestě vaším životem, neváhejte se mi ozvat, nebo si rovnou rezervovat terapeutické sezení.

Pracujete na sobě a zajímáte se o osobnostní rozvoj?

No pak se nezapomeňte přidat do mé facebookové skupinky!

Ing. Veronika Ježíková
Spojová 263
407 01 Jílové

IČO: 08819173

Fyzická osoba zapsaná v živnostenském rejstříku, evidujícím úřadem je Magistrát města Děčín.

Copyright 2020 – 2022 | Veronika Ježíková | Všechna práva vyhrazena